MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ | Policisté z Moravskoslezského kraje si připravili úsměvné příhody z linky 158. Řešili případ „zraněného klokana“, muže se střevními potíži a sedícího papouška s velkým žlutým břichem. Hezkého Silvestra 2020!

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

Na zraněného klokana upozornil policisty hovorem na linku 158 muž z Havířova. Sdělil, že více jak hodinu a půl sleduje dalekohledem chování zvířete, který si líže zadní tlapky. Operátorka se dotázala, zda se jedná skutečně o klokana a oznamovatel uvedl, že určitě ano, že přední nohy má malé a zadní nohy velké. Operátorka požádala oznamovatele o upřesnění místa, tedy uvedení adresy a na to jí bylo sděleno, zda požaduje adresu klokana nebo adresu jeho vlastní. Poté volající uvedl adresu, kde se momentálně nachází on sám a současně upřesnil místo výskytu zvířete. Zjištěné informace byly předány kolegům na obvodní oddělení, kteří při příjezdu uviděli skákajícího zajíce, který se vyprostil z plotu a utekl do přilehlého parku.

Na linku 158 se obrátil muž, který již v samém počátku hovoru požádal o diskrétnost a zachování vážnosti, jelikož se dostal do velmi choulostivé situace.  Společně se svým synem si udělali procházku do parku a najednou oznamovatel začal pociťovat střevní problémy. Po rozběhnutí se za nejbližší strom bylo „dílo“ dokonáno a oznamovatel zůstal stát za stromem v silně znečistěném oděvu. Nezletilý syn na otce nečekal a rozběhl se neznámo kam. Oznamovatel tedy požádal o pátrání po jeho synovi, jelikož on sám se do pátrání momentálně zapojit nemůže. Syna policisté nalezli v místě bydliště u jeho matky. A jeho otec? …možná ještě dnes skrytě poskakuje v parku od stromu ke stromu a přibližuje se ke svému domovu…

Sedícího papouška s velkým žlutým břichem na světle pouliční lampy u restaurace v Havířově oznámil volající na tísňovou linku. Informace byla předána místě příslušným policistům. Dozorčí znalý místních poměru ihned předal kolegům na operačním středisku informaci, že se jedná o známého papouška pyšnícího se jménem Ozzy. Dovětek zněl, že Ozzy je místní symbol, vše je v pořádku a majitele má poblíž.

Zdroj: Policie ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.