MSK | V poslední době zaznamenali moravskoslezští policisté novou lest osob, jejichž cílem je podvodně vylákat od seniorů peníze (nebo cennosti), někdy i celé úspory. Legendy o volajícím „vnukovi“, který potřebuje neprodleně peníze na opravu auta nebo léčebné výlohy.

Foto: Pixabay

Aktuálně se objevil případ, kdy neznámá osoba zavolala na pevnou linku vytipovaného seniora a zkusila vylákat peníze formou půjčky s tím, že je ve finanční tísni. Když neuspěla, za krátkou dobu seniorovi opět někdo zavolal. Představil se jako policista (kriminalista) s tím, že ví o předchozím „podvodném“ hovoru a učiní vše pro dopadení pachatele. Falešný policista vyzval seniora, aby spolupracoval a vydal požadovanou částku této osobě s tím, že policisté následně provedou kroky k zadržení pachatele.

Důrazně upozorňujeme, že policisté (kriminalisté) uvedeným způsobem nepostupují!!! Policisté po obětech nebo svědcích nemohou požadovat vydání hotovosti (nebo cenností), kterým je zadržení pachatele v těchto případech volajícím podmíněno.

Apelujeme na seniory, aby na tyto podvodné telefonáty nereagovali, hovor ukončili a řádné zavěsili sluchátko. Až poté věc nahlaste policistům na linku 158. Rodinným příslušníků či známým seniorů lze doporučit, aby seniory upozornili na uvedenou problematiku a pokud zjistí informace o případném telefonátu, rovněž prosíme o kontaktování policistů.

Moravskoslezští policisté letos evidují přes 40 případů podvodných telefonátů, kdy osoby vymáhají pod různou záminkou peníze…

Zdroj: Policie ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.