BRUNTÁLSKO, NYSA (FOTO, VIDEO) | Odstartovala multimediální část projektu Česko-polská cesta po regionu. V prvním díle se vydáme za sklářstvím na Vrbensku. Během celé trasy se dozvíte mnoho dalších zajímavostí.

Česko-polská cesta po regionu začala v Bruntále s výhledem z Uhlířského vrchu na Moravskoslezský Kočov. V muzeu na bruntálském zámku se dozvíme o historii sklářství na Vrbensku. Nakonec zavítáme do jedné rodinné sklárny v místní části Mnichov ve Vrbně pod Pradědem. Dozvíme se tam, jak vznikla sklárna, z čeho je sklo a jak se vlastně taví, a jak vzniká samotná sklenička nebo demižon na víno. Podívejte se na video!

Česko-polská cesta po regionu

Společnost Studio STA – multimediální agentura o.p.s. (zpravodajství STA Bruntálsko) a Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne (Nowiny Nyskie) realizují společný projekt „Česko-polská cesta po regionu / Czesko-polska droga przez region“, který je financovaný z prostředků Evropského fondu pro Regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Praděd z Programu INTERREG V-A.

V rámci projektu se realizují společná setkávání, fotografická soutěž „Moje oblíbené místo“ pro veřejnost z Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství, prezentace šesti multimediálních výstupů (sklářství, pivovarnictví, život na farmě, řezbářství, Osoblažská úzkokolejka a Slezská Harta) a slavnostní večer s vyhlášením výsledků fotosoutěže.