BRUNTÁLSKO, NYSA (FOTO, VIDEO) | Česko-polská cesta po regionu se v dalším díle zaměřila opět na Rýmařovsko. Tentokrát vám přiblíží život na farmě ve Stránském. Během cesty navštívíme hrad Sovinec.

Česko-polská cesta po regionu pokračuje z Rýmařova do místní části Stránské. Navštívíme tam místní farmu, kde se dozvíme, jaký je život na farmě, jaká chovají hospodářská zvířata, jak se zpracovává ovčí vlna a co všechno se dá z ní vyrobit. Bude to velmi příjemná návštěva.

Před tím ještě zavítáme na hrad Sovinec, který patří mezi největší hradní areál v Jeseníkách. Je také kulturním centrem v regionu. Proto se opět podívejte na video – už na třetí díl!

Česko-polská cesta po regionu

Společnost Studio STA – multimediální agentura o.p.s. (zpravodajství STA Bruntálsko) a Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne (Nowiny Nyskie) realizují společný projekt „Česko-polská cesta po regionu / Czesko-polska droga przez region“, který je financovaný z prostředků Evropského fondu pro Regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Praděd z Programu INTERREG V-A.

V rámci projektu se realizují společná setkávání, fotografická soutěž „Moje oblíbené místo“ pro veřejnost z Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství, prezentace šesti multimediálních výstupů (sklářství, pivovarnictví, život na farmě, řezbářství, Osoblažská úzkokolejka a Slezská Harta) a slavnostní večer s vyhlášením výsledků fotosoutěže.