BRUNTÁLSKO, NYSA (FOTO, VIDEO) | Multimediální část projektu Česko-polská cesta po regionu pokračuje. V druhém díle se tentokrát vydáme za pivovarnictvím do Rýmařova. Během cesty se dozvíte zajímavosti o Karlově Studánce, podíváme se na nejvyššího horu Jeseníků – Praděd.

Česko-polská cesta po regionu pokračuje z Vrbna pod Pradědem do Rýmařova. Po naší trase navštívíme horskou lázeňskou obec Karlovu Studánku. Zastavíme se také pod nejvyšší horou Jeseníků – Praděd. Nakonec zavítáme do jednoho rýmařovského pivovaru. Seznámíme se tam s tím, z čeho je pivo, jak se vaří a jakými dalšími procesy musí projít, než si z pořádně vychlazené skleničky vychutnáme samotný zlatavý mok. Podívejte se na video!

Česko-polská cesta po regionu

Společnost Studio STA – multimediální agentura o.p.s. (zpravodajství STA Bruntálsko) a Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne (Nowiny Nyskie) realizují společný projekt „Česko-polská cesta po regionu / Czesko-polska droga przez region“, který je financovaný z prostředků Evropského fondu pro Regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Praděd z Programu INTERREG V-A.

V rámci projektu se realizují společná setkávání, fotografická soutěž „Moje oblíbené místo“ pro veřejnost z Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství, prezentace šesti multimediálních výstupů (sklářství, pivovarnictví, život na farmě, řezbářství, Osoblažská úzkokolejka a Slezská Harta) a slavnostní večer s vyhlášením výsledků fotosoutěže.