BRUNTÁLSKO, NYSA (FOTO, VIDEO) | Česko-polská cesta po regionu se tentokrát zastavila u řezbáře v Jiříkově na Rýmařovsku. Přiblíží tak oblast řezbářství, tamní obec a historii jiříkovského kostela.

Česko-polská cesta po regionu pokračuje do Jiříkova na Rýmařovsku. V rámci čtvrtého dílu se dozvíme historické zajímavosti o tamní obci a zavítáme do kostela svatého Michaela archanděla. Především tam ale navštívíme Pradědovu galerii, kde se od řezbáře Jiřího Halouzky dozvíme všechno o řezbářství, jak vzniká například dřevěná socha slona v životní velikosti a co všechno tomu předcházelo, než vznikl obrovský betlém.

Užijte se příjemnou návštěvu a podívejte se na další video!

Česko-polská cesta po regionu

Společnost Studio STA – multimediální agentura o.p.s. (zpravodajství STA Bruntálsko) a Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne (Nowiny Nyskie) realizují společný projekt „Česko-polská cesta po regionu / Czesko-polska droga przez region“, který je financovaný z prostředků Evropského fondu pro Regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Praděd z Programu INTERREG V-A.

V rámci projektu se realizují společná setkávání, fotografická soutěž „Moje oblíbené místo“ pro veřejnost z Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství, prezentace šesti multimediálních výstupů (sklářství, pivovarnictví, život na farmě, řezbářství, Osoblažská úzkokolejka a Slezská Harta) a slavnostní večer s vyhlášením výsledků fotosoutěže.