VALTICE | Když se řekne víno, tak si většina z nás vybaví jižní Moravu. Když se řekne Město vína, je třeba si jej spojit s Valticemi, které se tímto titulem právem pyšní. Když pomineme, že toto malebné městečko je součástí Lednicko-valtického areálu, co všechno můžete zažít, pokud z města nevytáhnete paty? Druhé z našich zastavení je věnováno Stezce bosou nohou.

Foto: www.zamek-valtice.cz

Stezka bosou nohou byla vybudována v roce 2013 a nachází se na česko-rakouském pomezí. Okružní trasa o délce necelých 5 km vede ze sousední rakouské obce Schrattenberg k Valticím – k romantické stavbě Kolonáda na nejvyšším bodě Lednicko – valtického areálu.

Pokud by vám počasí přálo, můžete se projít bosi po kůře, šiškách, písku, kamenech, na vratkém mostě z dřevěných trámů, nebo relaxovat na dřevěných lehátkách a kochat se pohledem do širokého okolí z nejvyššího místa – kopce Homole. Děti se mohou sklouznout na přírodní skluzavce.

Součástí Stezky bosou nohou jsou také vyhlídková místa (zastávka. č 6 – vyhlídka do tří zemí) nebo kolonáda na Rajstně (zastávka č. 4), kde se během pěkných slunečných dní (zejména na jaře a v létě) podává poutníkům na osvěžení víno, navštívit také můžete Muzeum železné opony (na bývalém hraničním přechodu – zastávka č. 5).