VALTICE | Když se řekne víno, tak si většina z nás vybaví jižní Moravu. Když se řekne Město vína, je třeba si jej spojit s Valticemi, které se tímto titulem právem pyšní. Když pomineme, že toto malebné městečko je součástí Lednicko-valtického areálu, co všechno můžete zažít, pokud z města nevytáhnete paty? První z našich zastavení je věnováno vínu.

Foto: Michal Novotný

Unikátní Vinařská pohotovost

Centrum Valtic přejdete za několik minut, nicméně s vínem se setkáte na každém kroku. Ať se jedná o řadu vinoték, z nichž mnohé provozují místní vinaři, ale také vinárny nebo vinokavárny. A nezapomenout se nesmí ani na Vinné sklepy Valtice, kde podnikové prodejny je také k dispozici příjemné venkovní posezení, ale hlavně také Vinařská pohotovost, která je zájemcům o tekutou révu k dispozici non stop. A pozor! Přímo na místě dostane místní valtické skvosty za opravdu lákavou cenu. Takže při návratu z podzimní procházky může přijít opravdu vhod.

Salon vín České republiky

Ve valtickém zámku najdete také Salon vín České republiky. V rámci soutěže je každý rok vybráno nejlepší víno s titulem Šampion, dále Vítězové kategorií a Nejlepší kolekce. Sto nejlepších vín soutěže je oceněno zlatou medailí Salonu vín ČR. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřený veřejný degustační Salon vín – expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.