VALTICE | Když se řekne víno, tak si většina z nás vybaví jižní Moravu. Když se řekne Město vína, je třeba si jej spojit s Valticemi, které se tímto titulem právem pyšní. Když pomineme, že toto malebné městečko je součástí Lednicko-valtického areálu, co všechno můžete zažít, pokud z města nevytáhnete paty? Třetí a poslední naše zastavení je zajímavým možnostem, jak na podzim provětrat plíce.

Foto: Michal Novotný

Lednicko-valtický areál je unikátní sám o sobě. Můžete být zdatní turisté, nebo jestli chcete vyrazit jen tak na procházku, to je vlastně jedno. Jisté je, že tak jako tak si přijdete na své. Pokud si ubytování najdete přímo ve Valticích, tak zajímavých míst, kam dojdete po svých, je dost a dost.

Valtice náměstí – Rendez-vous

po červené, tam a zpět 8 km

náročnost: lehká

Tuhle procházku mohu doporučit na rozjezd prodlouženého víkendu – vyrazte po červené, čeká vás cesta mezi vinicemi a později lesem. Zpátky se dostanete znovu po červené nebo se otočíte po nějaké z lesních cest zpátky do Valtic.

Valtice náměstí – Lednice žst. – Valtice náměstí

okruh cca 20 km

náročnost: střední

Opravdová procházka pro fajnšmekry. Pravda, že dnes je populární zdolat celý areál na kole, nicméně pěšky vám neunikne řada skvělých zážitků. Vyrazte z Valtic po červené, u vlakové zastávky se po modré (cesta) vydejte na Hlohovec k Hraničnímu zámečku. Po žluté Naučné stezce směrem do Lednice buď do Lednice (tam jsou možnosti dalších zážitků skutečně velké) nebo se po červené u rybníků vydejte zpátky do Valtic.