VALTICE (FOTO) | Když se řeknou Valtice, mnoho z nás si krásné historické město spojí s vinařskou oblastí. Navštívit tam můžete i několik památek a ochutnat pravá moravská vína.

Vinařské město Valtice, které se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji a v Mikulovské vinařské podoblasti, se řadí mezi nejnavštěvovanější vinařská města v České republice. Je zde mnoho vinařských podniků i rodin s vinařskou tradicí. Ochutnat tak můžeme mnoho moravských vín.

Jádro města je chráněno jako městská památková zóna, okolní Lednicko-valtický areál je krajinnou památkovou zónou. Ve zmíněném areálu najdeme Valtický zámek, který byl až do roku 1945 sídlem knížecího rodu Lichtenštejnů. Navštívit můžete také vinnou stezku, Kolonádu na Reisně, případně zavítat do vinných sklepů.

RADEK VRÁBLÍK on EmailRADEK VRÁBLÍK on FacebookRADEK VRÁBLÍK on InstagramRADEK VRÁBLÍK on TwitterRADEK VRÁBLÍK on Wordpress
RADEK VRÁBLÍK
V roce 2011 založil společnost Studio STA – multimediální agenturu o.p.s. a spektrum nových médií. Mezi ně patří regionálně nejčtenější zpravodajský portál STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.