BRUNTÁL | Turnaj v pétanque pro veřejnost byl druhou akcí nového česko-polského projektu Cestujme za společným pohybem, který realizuje Město Bruntál s partnerem – Střediskem kultury a veřejné knihovny v Prudniku.

Foto: MěÚ Bruntál

Pétanque je osvědčenou akcí z minulých projektů, která probíhá střídavě na české a polské straně, letos se konal již 4 ročník. 1. turnaj proběhl v roce 2014 v Bruntále, v městském parku na hřišti pro pétanque, vedle pyramidy pro děti.

Někteří letošní účastníci byli na všech dosavadních turnajích, byli mezi nimi obhájci vítezství z minulých let, kteří začínají mít doma malou sbírku pohárů.

Letošní ročník nenabídl hezké počasí, dostavilo se nečekané ochlazení a foukal silný vítr. Přesto se sešlo více, než 30 hráčů z Česka a z Polska. Diváci mohli sledovat napínavou hru až do konce, kdy rozhodoval až podíl získaných bodů nejlepších družstev. Dá se říci, že se prosadili zkušení hráči, kteří už absolvovali více ročníků turnaje, a namátkově taky úplní začátečníci. Vyhrálo družstvo 3A: Gabriela Sedlářová, Jaroslav Machů a Barbara Ptak z Polska.

Hra měla férový průběh, mezi jednotlivými hrami bylo k dispozici výborné občerstvení. Nejlepší tři družstva obdržela poháry a medaile. Všichni účastníci dostali na památku malý dárek. Byla to dobrá příležitost pro zábavu při hře a pro setkání přátel z obou stran hranice.

Zdroj: MěÚ Bruntál