BRUNTÁL | Už dlouhodobě požadují návštěvníci městského parku na Kavalcově ulici v Bruntále umístění skřínek pro úschovu jejich osobních věcí po dobu pobytu v parku. Dočkají se: od 1. září si mohou své věci v parku uzamknout v nových skřínkách.

Foto: MěÚ Bruntál

Skřínky byly umístěny na zdi provozní budovy koupaliště, kde je k nim ideální přístup po dlažbě. V blízkosti jsou lavice, na kterých se mohou návštěvníci parku přezout do in-line bruslí. Těsně vedle skřínek je instalován návod na použití s popisem provozního režimu.

Skřínky jsou takzvaně samoobslužné, jsou opatřeny dvěma očky, které si uživatelé sepnou vlastním visacím zámkem. Ten si přinesou do parku s sebou a zamknou jím skřínku. Při odchodu z parku si vezmou věci ze skřínky a zámek si zase odnesou. Skřínku uzavřou závlačkou, aby se dvířka sama neotvírala. Zamezí se tak poruchám případných zámků, ztrátám různých klíčů a podobně. Park v Bruntále se po rekonstrukci v roce 2008 stal vyhledávaným místem k rekreaci a relaxaci. S novými skřínkami bude jeho návštěva zase o něco příjemnější a pohodlnější.

Zdroj: MěÚ Bruntál