KRNOV | Už půl roku mají senioři ve věku 65 a více let v Krnově dostupnější návštěvu bazénu v městských lázních, ledové plochy na zimním stadionu Krystal a koupaliště. Od dubna za vstupenku do bazénu a na koupaliště zaplatí polovinu běžné ceny, o 45 procent mají nižší také vstupné na bruslení veřejnosti.

Foto: ilustrační – Pixabay

Jak moc tuto výhodu senioři využívají, zhodnotil vedoucí těchto provozoven Vladislav Skopal ze společnosti Technické služby Krnov. „Ze statistiky návštěvnosti bazénu vyplývá, že slevu v květnu využilo 141 osob, v červnu 182 a v září 143 osob. Senioři rovněž využili zlevněné vstupné na koupaliště v počtu 55 osob v červnu, 113 v červenci a 233 osob v srpnu. Bruslení pro veřejnost bylo zahájeno teprve v polovině října.“

Radní nyní uvažují o rozšíření slev pro seniory i pro jiné pohybové aktivity a v oblasti zdravotního cvičení. „Senioři tvoří nezanedbatelnou část populace našeho města a mají nárok na stejnou pozornost, jakou věnujeme třeba dětem a mládeži. V současnosti proto hledáme partnery, kteří by s námi do podpory seniorů šli, a zjišťujeme, co jim mohou a chtějí nabídnout. Zároveň musíme vyřešit způsob kompenzace. Zda rozdíl v ceně bude město doplácet poskytovateli služby, nebo přímo seniorům,“ uvedl místostarosta Jan Krkoška.

Součástí průzkumu je také monitoring zájmu samotných seniorů. „Chceme zjistit, jakým volnočasovým aktivitám by se rádi věnovali, ale nemohou si to dovolit kvůli omezenému rodinnému rozpočtu,“ uvedla radní Helena Mezírková, která o zvýhodnění seniorů v oblasti volnočasových aktivit dlouhodobě usiluje. Své tipy mohou senioři zasílat do konce listopadu na e-mail ajanouskova@mukrnov.cz, nebo kontaktovat Anetu Janouškovou osobně v úřední dny na odboru školství, kultury a sportu, v budově úřadu na Hlavním náměstí 34, 2. patro, kancelář č. 400. Na stejný kontakt mohou nahlásit svůj zájem o spolupráci s městem poskytovatelé pohybových aktivit pro seniory.