ČR | Na šest set seniorů a seniorek z Čech, Moravy, Slezska i Slovenska šláplo ve čtvrtek 1. března do šlapadel rotopedů a soutěží, který domov pro seniory jako první dorazí do virtuálního cíle vzdáleného 1800 kilometrů. Akce Domova pro seniory Vrbno “Jedeme v tom společně” se letos koná už potřetí, aktivizuje obyvatele domovů k aktivitě, zdravému životnímu stylu, soutěživosti i společným zážitkům.

Foto: archiv DPS Vrbno

Letošní ročník soutěže dostal název Po vlastech československých a záštitu nad ním přijala první dáma, manželka prezidenta České republiky Ivana Zemanová a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Soutěž by měla skončit do konce dubna, ale její smysl je skutečně větší než jen prvenství v cíli. Muži a ženy, kteří jsou obyvateli celkem šedesáti domovů pro seniory (z toho jsou čtyři se Slovenska), mají jedinečnou příležitost setkávat se v sálech, kde jsou postaveny rotopedy a jiná šlapadla, hecovat jeden druhého ke sportovním výkonům, pobavit se, prostě nezůstat jen tak posedávat ve svém pokojíku nebo klubovně.

“Letos navíc mají účastníci soutěže možnost sledovat výkony soupeřů: systém sleduje online výkon každého závodníka i družstva, ukazuje přesnou polohu na mapě, lidé se napříč republikou i třeba Slovenskem mohou povzbuzovat. To je jedinečné,” uvedl ředitel Domova pro seniory Vrbno Jan Vavřík, který současně celou soutěž vymyslel a získal pro ni kolegy z dalších zařízení sociálních služeb i jejich klienty.

A jaká je letos zvolena trasa? Opět z Pradědu, tentokrát na Ostravu, Povážskou Bystricu, Košice, Nitru, Bratislavu a dál na Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Prahu, Hradec Králové a Olomouc zpět na Praděd.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem