KRNOV | Desítky seniorů z Krnovska již třetím rokem pravidelně navštěvují přednášky zdravotníků Krnovské nemocnice.

FOTO : SZZ Krnov

S nápadem vzdělávat seniory přišel ředitel nemocnice Ladislav Václavec. „S přibývajícím věkem se u všech lidí vyskytuje celá řada zdravotních obtíží. Posláním lékařů a zdravotníků je lidem pomáhat. Dle mého názoru je důležitá i edukace pacientů. Z toho důvodu vznikly přednášky, kdy lidem o nemocech, jejich projevech a hlavně prevenci přednáší naši specialisté,“ uvedl ředitel Krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Přednášky se konají v zasedací místnosti budovy ředitelství. Pro seniory je vždy připravena káva, čaj a malé občerstvení. „Naše přednášky obohacují a především zkvalitňují život starším spoluobčanům, směřují k zajištění zdravého životního stylu a vedou k menší míře izolovanosti starších občanů, a tedy i k jejich lepší duševní pohodě. Posluchači berou celou akci nejen jako vzdělávací, ale také jako kulturní. Zájem o přednášky projevili i naši bývalí zaměstnanci a přichází také. V závěru programu je vždy prostor pro dotazy a diskuzi s přednášejícím,“ sdělila náměstkyně ošetřovatelské péče Krnovské nemocnice Šárka Tavandzi.

Poslední vzdělávací akce byla na téma: prevence a léčba plicních chorob. Přítomným přednášela zkušená lékařka Magda Burdová. Pro posluchače bylo překvapením, když zjistili, že na onemocnění plic umírá po infarktech myokardu a centrálních mozkových příhodách nejvíce lidí v Česku. Lékařka seniory upozornila na výhody očkování proti chřipce, která v republice v sezoně 2017/2018 ukončila život 260 lidem.

Další přednáška pro seniory se v Krnovské nemocnici uskuteční 22. listopadu v 15 hodin.

Zdroj: SZZ Krnov 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.