BRUNTÁLSKO, OSOBLAŽSKO | V porodnici Sdruženého zdravotnického zařízení (SZZ) v Krnově se narodilo 1. ledna 2019 první miminko roku 2019 v okrese Bruntál. V 7.23 hodin přišel na svět přirozenou cestou Matěj Tošenovský z Osoblahy.

„Maminku jsme přijali okolo půlnoci a vypadalo to, že se bude chtít děťátku na svět později. Nad ránem přišly kontrakce a chlapeček se narodil po sedmé hodině. Měřil 46 centimetrů a vážil 3220 gramů,“ prozradil zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení SZZ Krnov Jozef Pitoňák.

Maminka Kristýna Tošenovská již v Krnově porodila Matýskova brášku Jiříka. Na sále využila bondingu, kdy ji byl malý Matýsek položen na hrudník ihned po porodu. „Starají se tady o nás úžasně. Všem moc děkuji,“ nešetřila chválou maminka Kristýna Tošenovská.

Hned ráno za ní do porodnice dorazil manžel Jirka s prvorozeným synem Jiříkem. „Jsem moc rád, že jsou oba v pořádku. Matýsek je hodný a jeho bráška Jiřík na něm může oči nechat,“ závěrem uvedl dojatý tatínek prvního miminka roku 2019 v okrese Bruntál Jiří Tošenovský.

Zdroj: SZZ Krnov