BRUNTÁL, KRNOV | Okres Bruntál má tři případy nákazy koronavirem – dva v Bruntále, jeden v Krnově. Potvrdil to ředitel krnovské nemocnice a senátor Ladislav Václavec.

Foto: ilustrační – Pixabay

Bruntálský region má tři případy nákazy koronavirem. „Máme zachyceny 2 případy potvrzené infekce z Bruntálu a jeden z Krnova, nemocnice dopoledne spustí epidemiologická opatření, což pro veřejnost i pracovníky znamená zpřísnění vstupu do budov a naše režimová opatření chodu oddělení. Určitě to zvládneme a díky všem za ohleduplné chování na veřejnosti i u nás,“ informoval ředitel krnovské nemocnice a senátor Ladislav Václavec.

K bruntálským případům se vyjádřil také tamní starosta Petr Rys: „V Bruntále jsou potvrzeny první dva případy nákazy novým koronavirem. Jedná se o jednoho muže a jednu ženu, ani jeden nemá cestovatelskou anamnézu. Nyní poskytujeme Krajské hygienické stanici součinnost při stanovení okruhu dalších potenciálně rizikových osob a minimalizaci dopadů této skutečnosti.”

Na Bruntálsku jsou někteří lidé v domácí karanténě. U některých proběhlo i testování a čeká se na výsledky. Spekuluje se, že se měla nakazit bruntálská doktorka. Spojitost s prvními čísly ve statistikách má turnaj ve stolním tenise v Bruntále, který se uskutečnil na začátku března a kde se prokázala nákaza koronavirem u jednoho Poláka. O tom jsme informovali zde…

Další články k tématu:

Potvrzeno je nových 18 případů na Opavsku a v Bruntále, informoval hejtman Vondrák