BRUNTÁLSKO | V těchto dnech inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále nprap. Miroslav Sztuka nadále intenzivně prošetřuje případ kolizní situace v dopravě, ke které došlo patnáct minut po třinácté hodině odpolední 26. května 2024 na silnici poblíž parkoviště Hvězda na katastru obce Malá Morávka na Bruntálsku.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

„V této souvislosti tak žádá případné přímé svědky o informace, které by vedly k přesnému ustanovení nehodového děje a ke zjištění situace na daném místě při jízdě následně zraněného cyklisty. Tyto skutečnosti lze kdykoli telefonicky sdělit na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 případně na bruntálská telefonní čísla 974 731 251 nebo 974 731 651,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Jak bylo doposud zjištěno a prokázáno, tak 37letý muž z Opavska jel v době okolo 13:15 hodin dne 26. května 2024 na svém pánském horském jízdním kole tovární značky Max Bike v klesání přibližně 300 metrů od parkoviště Hvězda k obci Malá Morávka, přičemž najel do vyfrézované části vozovky, nezvládl tak řízení a s jízdním kolem upadl na zem. Při tomto si cyklista způsobil zranění s nutností následného lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava. Na pádu 37letého muže s jeho jízdním kolem na pozemní komunikaci neměla vliv žádná jiná osoba či projíždějící motorové vozidlo, událost však vidělo několik přímých svědků, kteří jsou nyní velmi důležití k řádnému zadokumentování spisového materiálu. Jedná se hlavně o informaci, zda vyfrézování živičného povrchu a probíhající práce na silnici byly ozačeny dopravním značením,” řekl mluvčí závěrem.