KRNOV | Policejní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále nprap. Miroslav Sztuka v těchto dnech nadále intenzivně prošetřuje kolizní situaci v dopravě, ke které došlo chvíli před čtvrtou hodinou ranní 11. března 2024 na ulici ČSA v Krnově.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

V souvislosti s přesným zjištěním nehodového děje a s ustanovením doposud neznámého řidiče osobního automobilu žádá širokou veřejnost o svědecké informace, které lze telefonicky poskytnout na krnovské policejní číslo 974 731 731 případně kdykoli na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

„Jak bylo dosavadními procesními úkony zjištěno a prokázáno, tak dvě minuty před čtvrtou hodinou ranní 11. března letošního roku jela místní 50letá žena na svém jízdním kole po ulici ČSA v Krnově, přičemž z prostoru přilehlé benzínové čerpací stanice vyjíždělo bílé osobní motorové vozidlo blíže neustanovené tovární značky, typu a registrační značky, jehož neznámý řidič či řidička odbočoval/odbočovala doprava,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Automobil však nedal cyklistce přednost a levým zadním rohem vozu došlo k zachycení o přední kolo cyklistky, která po střetu upadla na zem a bylo jí způsobeno zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení. Ke zranění žádné jiné osoby s největší pravděpodobností nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika stovkách korun,” sdělil dále mluvčí.

„Neustanovený řidič automobilu následně z místa odejel neznámo kam, aniž by na událost nějak adekvátně zareagoval. Cyklistka měla podle svého vyjádření mít v době své jízdy zapnuto předepsané osvětlení jízdního kola, na hlavě však neměla ochrannou přilbu, ač toto u osoby starší 18 let opravdu povinností není, ale je to doporučeno s ohledem na velmi účinnou ochranu života a zdraví cyklistů, “řekl mluvčí závěrem..