VRBENSKO | Několik minut před patnáctou hodinou odpolední 16. srpna 2020 došlo na místní komunikaci mezi Ovčárnou a Hvězdou na Bruntálsku k vážně dopravní nehodě cyklisty. V té době jel čtyřiapadesátiletý muž z Ústeckoorlicka na svém jízdním kole z kopce, přičemž přibližně 300 metrů pod závorou u Ovčárny z dosud přesně nezjištěných příčin upadl na zem.

Foto: Horská služba ČR

„Při tomto si způsobil zranění těžšího charakteru s nutností leteckého transportu do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Cyklista v době jízdy neměl na hlavě upevněnou ochrannou helmu, orientační dechová zkouška u něj provedena nebyla vzhledem k rozsahu jeho zranění a byl u něj nařízen odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek. Celou předmětnou věcí se nadále intenzivně zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Pro řádné zadokumentování spisového materiálu jsou velmi nutná svědectví přítomných osob, které výše uvedenou kolizní situaci v dopravě viděly. Především jde o způsob jízdy cyklisty, jeho rychlost případně další okolnosti, které vedly k jeho pádu. Tyto informace lze kdykoli telefonicky sdělit na bruntálské policejní číslo 974 731 251 případně na mobilní telefonní číslo bruntálského dopravního inspektorátu 737 782 422. Za poskytnuté svědectví a poznatky policisté děkují,” sdělil závěrem Černohorský.