KRNOV | Pětatřicet minut po desáté hodině 12. dubna 2021 došlo v prostoru tříramenné křižovatky ulic Bruntálská a Partyzánů v Krnově k havárii osmašedesátileté místní ženy, jedoucí na jízdním kole značky Maxbike. Do jízdní dráhy jí vjelo z vedlejší ulice osobní auto s dosud neustanoveným řidičem, který na místě nezastavil a ujel neznámo kam.

Foto: Policie ČR

„Podle všech doposud zjištěných skutečností cyklistka jela po ulici Bruntálské v Krnově přímým směrem do centra města, přičemž jí do jízdní dráhy mělo vjet z vedlejší ulice Partyzánů blíže neustanovené osobní vozidlo s dosud neustanoveným řidičem. K havárii došlo tak, že řidič osobního automobilu při odbočení z vedlejší silnice svou bezohlednou jízdnou bezprostředně ohrozil cyklistku, která na vzniklou situaci zareagovala prudkým brzděním a přepadla přes řídítka na zem. Při pádu si způsobila zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici s dobou léčení do sedmi dnů,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Řidič neustanoveného vozidla na místě nezastavil a ujel neznámo kam. Orientační dechová zkouška vyzněla u 68leté ženy negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika stovek korun. K popisu přesně neustanoveného automobilu bylo zjištěno, že by se mohlo jednat o větší osobní motorové vozidlo hnědé barvy (pravděpodobně SUV). V této souvislosti jsou velmi nutné svědecké informace k předmětné kolizní situaci v dopravě, aby byly všechny skutečnosti v tomto spisovém materiálu řádně zadokumentovány. Celou záležitostí se zabývá dopravní policejní inspektor prap. Jiří Křenek,” sdělil dále mluvčí.

Tyto podnětné skutečnosti a kladné záležitosti v dané věci lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále 974 731 251 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.