BRUNTÁL | Komisařka Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále Petra Štanclová v těchto dnech nadále intenzivně prošetřuje a prověřuje případ kolizní situace v dopravě, který se stal přibližně dvacet minut před jedenáctou hodinou dopolední 19. září 2023 na ulici Nádražní v Bruntále.

Foto: Policie ČR

„V této souvislosti žádá širokou veřejnost o případné svědecké informace k průběhu nehodového děje a zároveň také o možné videozáznamy z palubních kamer projíždějících motorových vozidel či videozáznamy z mobilních telefonů zde procházejících spoluobčanů. Tyto skutečnosti lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, na její bruntálské policejní číslo 974 731 322, případně kdykoli na telefonní číslo policistů z Obvodního oddělení v Bruntále 974 731 651 či na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Jak bylo dosavadním prošetřováním a prověřováním zjištěno a prokázáno, tak okolo 10:40 hodin dne 19. 9. 2023 řídil po ulici Nádražní v Bruntále místní 71letý muž osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia, a to ve směru jízdy od ulice Dukelské k ulici Opavské, kdy na vyznačeném přechodu pro chodce nebo poblíž tohoto vyznačeného přechodu pro chodce srazil zde jdoucí 17letou dívku z Bruntálska. Ta přecházela silnici z pohledu řidiče zleva doprava a po nárazu přední části automobilu do jejího těla upadla na kapotu vozu, čímž jí bylo způsobeno zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení,” sdělil závěrem mluvčí.

Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u řidiče i chodkyně negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 10 tisíc korun.