KRNOV | Stavbaři opravují přístavbu základní školy na Smetanově okruhu. Začali zateplením základů, pokračovat budou výměnou oken a dveří, instalací systému nuceného větrání s rekuperací odpadního tepla ve třídách a zateplením obvodového pláště budovy.

Foto: MěÚ Krnov

„Do konce prázdnin by měly být hotové práce uvnitř budovy tak, aby nedošlo k narušení výuky. Včetně zateplení obvodového pláště bude akce ukončena do konce října,“ uvedl Lubomír Stýskala z odboru veřejných zakázek.

Akci za 6,5 milionu korun realizuje firma Renesa. Město na projekt „Snížení energetické náročnosti veřejné budovy ZŠ Smetanův okruh Krnov“ získalo evropskou dotaci z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Finanční podpora EU pokryje 40 procent uznatelných nákladů.

Oprava přístavby je poslední etapou celkové rekonstrukce základní školy na Smetanově okruhu. Před šesti lety byla opravena hlavní budova, následovala rekonstrukce historické tělocvičny z konce 19. století a úprava školního dvora.

Původně obecná chlapecká škola a tělocvična byly vybudovány v místech zbořených městských hradeb v roce 1878. V roce 1909 byla budova přestavěna a o osmdesát let později byla k jižnímu křídlu připojena dvoupatrová přístavba se spojovací chodbou do tělocvičny.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.