RÝMAŘOV | Město Rýmařov na základě doporučení dopravního inspektorátu Police ČR, odboru dopravy a dopravního experta nechalo provést úpravu vodorovného dopravního značení na Sokolovské ulici mezi budovou bývalé školy PRIMA a pobočkou Komerční banky.

Foto: MěÚ Krnov

Důvodem změny bylo zajištění bezpečného přecházení komunikace a dodržení požadavků normy na rozhledové poměry jak pro chodce, tak pro řidiče. V tomto místě nedodržovali řidiči vozidel požadované vzdálenosti a často docházelo k nebezpečným situacím, kdy byli chodci nuceni vstoupit do vozovky, aniž by se mohli dostatečně rozhlédnout.

Jedná se o frekventovaný přechod, využívaný zejména školáky. Součástí úpravy v okolí přechodu pro chodce bylo vyznačení krajnice podél budovy Komerční banky, kde odstavená vozidla zužují průjezdní pruh a komplikují dopravu. Věříme, že nová úprava přinese našim občanům větší bezpečnost jak při chůzi, tak při jízdě po Sokolovské ulici a zlepší tím dopravní situaci v našem městě.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.