KRNOV | Prázdniny jsou teprve v polovině, ale pracovníci odboru školství, kultury a sportu se už nyní připravují na začátek nového školního roku. Pro žáky prvních tříd chystají každoroční malý dárek na uvítanou do školních lavic.

Foto: MěÚ Krnov

„Vždy se snažíme, aby dárek děti potěšil a současně přinesl užitek. Letos si prvňáčci odnesou praktický batůžek, flísový multifunkční šátek a pásky v reflexních barvách, které budou zejména v podzimních měsících vhodným doplňkem pro osobní bezpečnost dětí při cestě do školy. Díky spolupráci s krajskou pobočkou BESIP můžeme balíčky doplnit o pexeso s dopravními značkami a pracovní sešit k osvojení základů silničního provozu. První školní rok bude dětem připomínat záložka do učebnice a rozvrh hodin, odrazka na aktovku a klíčenka na krk,“ popsala obsah dárkového balíčku referentka prevence kriminality Irena Šindlerová.

Díky moravskoslezské pobočce BESIPu může město podpořit také dopravní výchovu v mateřských školách. „Všichni předškoláci obdrží pracovní sešit, který obsahuje omalovánky, doplňovačky, vystřihovánky a úkoly, jejichž prostřednictvím si osvojí preventivní pravidla v oblasti dopravy,“ dodala Irena Šindlerová.

Foto: MěÚ Krnov

Zdroj: MěÚ Krnov

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.