KRNOV | Fotbalové hřiště v Krnově bude mít nový automatický systém závlahy travnaté plochy. Umožní komfortní dodávku vláhy pro trávník, což se projeví na jeho lepší kvalitě. Systém za 440 tisíc korun tento týden instaluje firma, v provozu bude od pátku 20. července.

Foto: ilustrační Pixabay

„Dosud používaný závlahový systém byl už překonaný. Jeden postřikovač pojížděl po ploše a kropil postupně jednotlivé části hřiště. Nový systém se skládá z osmi kruhových postřikovačů v ploše a šestnácti výsečových postřikovačů po obvodu, což umožní vysokou rovnoměrnost zálivky. Protože je systém plně automatický, budeme mít možnost kropit v noci, kdy nedochází k teplotnímu šoku způsobenému rozdílem teplot závlahové vody a vzduchu. Další výhodou nočního provozu závlah je, že hřiště lze pak využívat celý den bez omezení,“ uvádí Vladislav Skopal ze společnosti Technické služby Krnov.

Systém dále umožňuje samostatnou závlahu různě namáhaných částí hřiště, zvlášť prostoru brankoviště a rohů hřiště. Samostatně lze také v případě potřeby provozovat závlahu podle aktuálního stavu hrací plochy. Další jeho výhodou je, že ačkoli je plně automatizovaný, dá se ovládat i ručně.

Zdroj: MěÚ Krnov