KRNOV | Víceúčelové hřiště, které je součástí školního hřiště u základní školy v Žižkově ulici, dostalo v průběhu prázdnin nový povrch. Asfalt nahradily plastové dlaždice. Na hřišti jsou vytvořena lajnovaní pro tenis, volejbal, basketbal, nechybí malé brankoviště pro florbal a lze si na něm zahrát i jiné sporty, jako fotbal, hokejbal nebo házenou.

Foto: MěÚ Krnov

Náklady na nový povrch činily 683 tisíc korun. „Realizace probíhala v několika etapách. Aby mohlo dojít k pokládce povrchu, byly nejdříve demontovány mantinely i jeden ze sloupků pro možný vjezd finišeru. Pro rovinatost hřiště pak byla položena vyrovnávací vrstva asfaltu a konečný povrch ve formě dlaždic vylisovaných ze speciálních směsí polypropylenů následně provedla firma Stilmat. V závěru prací byly na původní místo namontovány mantinely,“ uvedl Karel Klímek z odboru veřejných zakázek.

Plastový povrch je odolný vůči nárazu, otěru a námaze a odolává vodě, vlhkosti i běžným rozpouštědlům. „Dlaždice jsou perforované pro lepší odvádění dešťové vody, kterou následně odvede vyspádovaný asfaltový podklad. Výhodou povrchu je, že při větším opotřebení, které však připadá v úvahu nejdříve po patnácti letech, je ho možné demontovat a recyklovat – vyrobit z něj znovu nové dlaždice,“ popsal Karel Klímek.

Další předností je možnost na povrchu v zimním období zhotovit kluziště. „O vytvoření ledové plochy uvažujeme, musíme si ale spočítat náklady na vodu. Hlavně bychom na to potřebovali pořádnou zimu. Pokud budou mrazy jen pár dnů, bylo by to plýtvání,“ řekla ředitelka školy Monika Ondrová.

Školní hřiště základní školy v Žižkově ulici je veřejnosti k dispozici o prázdninách denně od 9 do 19 hodin, během školního roku v pracovní dny od 14 do 19  hodin a o víkendech od 9 do 19 hodin. Děti chodí sportovat zdarma, dospělí za užívání hřiště zaplatí 80 korun na hodinu. „Částka 80 korun za hodinu je za celé hřiště. To znamená, že když přijde deset lidí si zahrát basketbal, každý zaplatí za hodinu osm korun. Pokud přijde rodič s dětmi hrát třeba florbal, za dospělého neúčtujeme nic. Tato cenová politika se nám zatím vyplácí, o hřiště je zájem a nezeje prázdnotou,“ dodala ředitelka.

Zdroj: MěÚ Krnov