VRBNO POD PRADĚDEM, MNICHOV, KARLOVICE (FOTO) | Do Vrbna pod Pradědem a okolí se dostanete převážně po zimě zničených silnicích. Nejvíc to trápí řidiče jedoucí z Karlovic do Vrbna, turisty a cyklisty i místní pak přes Mnichov směrem na Drakov. Opraveno by mělo být do jednoho měsíce.

Foto: STA Bruntálsko

Řidiči, cyklisti, opatrně! V místní části Mnichov ve Vrbně pod Pradědem se setkáte se zničeným povrchem silnice. Díry tam znepříjemňují poklidnou jízdu všem řidičům, ale i cyklistům. Při dešti se navíc v některých místech udržuje větší množství vody. V takovém stavu je vozovka po každé zimě.

„Je to strašné. Vůbec se po té silnici nedá normálně jezdit. Každý rok nás to tu obtěžuje a nezapomínejme na to, že to ničí auto a cyklistům kola. Při tom je tu tak krásná osada a setkáváme se tu s mnohými turisty, kteří cestují na Drakov a Rejvíz. Údržba silnic by s tím něco měla dělat, zima už dávno skončila,“ komentuje jeden starousedlík Karel, který se shoduje s mnohými z místní osady Mnichov.

Správa silnic Moravskoslezského kraje s opravou silnice počítá. Díry už brzo „zalepí“. Do měsíce by mělo být hotovo, jak potvrdil šéf bruntálského střediska. „Na silnici v místní části Mnichov na Drakov bude provedena plošná výsprava balenou, což je lokální výsprava asfaltovou směsí, a metodou turbo, což je výsprava menších poruch tryskovou metodou (směs emulze a kameniva),“ dodal vedoucí bruntálského střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje Jaroslav Kala.

V okolí Vrbna pod Pradědem je nyní prováděna také plošná výsprava na silnici II/451 od křižovatky Karlovice směrem na Vrbno. Plánovaná je oprava silnice II/445 Vrbno – Heřmanovice. „V letošním roce bude na Vrbensku provedena souvislá oprava povrchu silnice II/451 Vidly – hranice Olomouckého kraje, asi jeden kilometr a silnice II/450 Vidly – Karlova Studánka, kde dojde k dokončení. Na opravy silnic jsme limitováni finančními prostředky, které jsou pro celý okres Bruntál,“ uzavřel šéf okresní správy silnic Jaroslav Kala.

 

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.