VRBNO POD PRADĚDEM, MNICHOV, KARLOVICE (FOTO) | Do Vrbna pod Pradědem a okolí se dostanete převážně po zimě zničených silnicích. Nejvíc to trápí řidiče jedoucí z Karlovic do Vrbna, turisty a cyklisty i místní pak přes Mnichov směrem na Drakov. Opraveno by mělo být do jednoho měsíce.

Foto: STA Bruntálsko

Řidiči, cyklisti, opatrně! V místní části Mnichov ve Vrbně pod Pradědem se setkáte se zničeným povrchem silnice. Díry tam znepříjemňují poklidnou jízdu všem řidičům, ale i cyklistům. Při dešti se navíc v některých místech udržuje větší množství vody. V takovém stavu je vozovka po každé zimě.

„Je to strašné. Vůbec se po té silnici nedá normálně jezdit. Každý rok nás to tu obtěžuje a nezapomínejme na to, že to ničí auto a cyklistům kola. Při tom je tu tak krásná osada a setkáváme se tu s mnohými turisty, kteří cestují na Drakov a Rejvíz. Údržba silnic by s tím něco měla dělat, zima už dávno skončila,“ komentuje jeden starousedlík Karel, který se shoduje s mnohými z místní osady Mnichov.

Správa silnic Moravskoslezského kraje s opravou silnice počítá. Díry už brzo „zalepí“. Do měsíce by mělo být hotovo, jak potvrdil šéf bruntálského střediska. „Na silnici v místní části Mnichov na Drakov bude provedena plošná výsprava balenou, což je lokální výsprava asfaltovou směsí, a metodou turbo, což je výsprava menších poruch tryskovou metodou (směs emulze a kameniva),“ dodal vedoucí bruntálského střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje Jaroslav Kala.

V okolí Vrbna pod Pradědem je nyní prováděna také plošná výsprava na silnici II/451 od křižovatky Karlovice směrem na Vrbno. Plánovaná je oprava silnice II/445 Vrbno – Heřmanovice. „V letošním roce bude na Vrbensku provedena souvislá oprava povrchu silnice II/451 Vidly – hranice Olomouckého kraje, asi jeden kilometr a silnice II/450 Vidly – Karlova Studánka, kde dojde k dokončení. Na opravy silnic jsme limitováni finančními prostředky, které jsou pro celý okres Bruntál,“ uzavřel šéf okresní správy silnic Jaroslav Kala.