KARLOVICE, HOLČOVICE (FOTO) | Uzavřená silnice z Karlovic do Holčovic, kde se buduje protipovodňová opatření, má být od listopadu 2017 opět průjezdná. Potvrdila to zaměstnankyně bruntálského městského úřadu.

Foto: STA Bruntálsko

Lepší dostupnost občanů z Holčovic, Města Albrechtic anebo z Osoblažska směrem do Vrbna pod Pradědem, komplikuje uzavírka silnice II/452 a silnice III/4521 v délce 100 metrů od jejího napojení na silnici II/452. Jedná se o silnici spojující Karlovice – Holčovice a Město Albrechtice. „Uzavírka je pochopitelně komplikací zejména pro ty občany, kteří dojíždějí za prací do Karlovic, Bruntálu a podobně,“ komentuje situaci starosta Holčovic Pavel Šprinz.

V místě uzavírky, za obcí Karlovice, se buduje protipovodňová opatření. „Buduje se také přeložka staré silnice, kterou vyvolala stavba Suchého poldru Jelení – v tomto úseku konkrétně stavba hráze. Jedná se o přeložku s délkou několika sta metrů, určitě bude cesta kvalitnější než dosud,“ doplnila starostka Karlovic Jana Helekalová.

Cesta od listopadu má být průjezdná

Díky uzavírce musela vzniknout i objížďka v délce 32 kilometrů. Ta je vedena po silnicích II/452, II/451, II/445 Karlovice – Vrbno pod Pradědem – Heřmanovice, silnici II/453 Heřmanovice – Holčovice a silnici II/452 Holčovice – Karlovice. „Uzavírka je v termínu od 4. září 2017 do 31. října 2017. Dnešním dnem končí,“ uzavřela referentka silničního hospodářství z Městského úřadu Bruntál Ivana Malinová.