ZÁTOR | Pětadvacet minut po dvaadvacáté hodině 13. ledna 2022 řídil jednadvacetiletý muž z Bruntálu osobní auto značky VW Passat v obci Zátor, část Loučky, přičemž při průjezdu zdejší levotočivou zatáčkou přejel do levé poloviny vozovky a zde se střetl s protijedoucím osobním autem značky Renault Thalia, které řídila devatenáctiletá žena z Bruntálska.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Při této dopravní nehodě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 60 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidičky negativně, obdobné odborné měření dechovými zkouškami však bylo pozitivní u shora uvedeného muže, kdy mu byly naměřeny výsledky s hodnotami téměř 1,2 promile alkoholu v dechu,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále prošetřována a prověřována ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a ze strany bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.