KRNOV | Třicet minut po deváté hodině 15. srpna 2021 řídil po ulici B. Němcové v Krnově místní devětačtyřicetiletý místní muž osobní auto značky Renault Megane, přičemž po vyjetí od pravého okraje vozovky vlivem své silné podnapilosti přejel do protisměru a narazil do zde zaparkovaného dodávkového obytného automobilu tovární značky Citroën.

Foto: Policie ČR

„Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 105 tisíc korun. Na místo kolizní situace v dopravě byla svědky přivolána službu konající policejní autohlídka ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále, přičemž přítomní policisté odborným měřením dechovými zkouškami u 49letého muže naměřili pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,1 promile alkoholu v dechu, “informoval mluvčí policie René Černohorský.

Tento řidič se k předchozímu požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celou záležitostí se nadále zabývají bruntálští (krnovští) kriminalisté pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.