KRNOV | Pár minut před devatenáctou hodinou 8. února 2021 zajížděl šedesátiletý muž slovenské národnosti jako řidič nákladního auta Scania s návěsem značky Schmitz z ulice Opavské v Krnově do prostoru přilehlé benzínové čerpací stanice, přičemž při couvání narazil nákladní soupravou do zde umístěného plastového krytu zařízení objektu, který vyvrátil.

Foto: ilustrační Pixabay

„K úniku žádných látek do ovzduší, na zem ani do prostředí nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 4 tisíce korun. Při prováděném prošetřování celé záležitosti přivolaná policejní hlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zjistila, že řidič nákladní soupravy je v silně podnapilém stavu, kdy odborná měření dechovými zkouškami prokázala hodnoty téměř 2,5 promile alkoholu v dechu,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem zakročující policisté rozhodli o umístění šedesátiletého muže slovenské národnosti na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění.

Celá záležitost je nyní prošetřována a prověřována ze strany krnovských a bruntálských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.