DÍVČÍ HRAD | Půl hodiny po čtrnácté hodině 9. května 2020 řídil pětadvacetiletý muž z Olomouce osobní auto značky VW Passat v obci Dívčí Hrad, kdy při průjezdu křižovatkou a při odbočování vpravo dostal smyk, vyjel za pravý okraj komunikace a narazil do svodidel.

Foto: Zdenka Spurná

„Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že řidič je v podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 0,2 promile alkoholu v dechu. Na toto pětadvacetiletý muž uvedl, že chvíli po poledni téhož dne vypil dvě piva. Ke zranění žádné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 20 tisíc korun,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že muž není v současné chvíli držitelem řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním, neboť má Magistrátem města Olomouc vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do srpna letošního roku.

„Vzhledem k této skutečnosti je pětadvacetiletý muž již nyní důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Případné další protiprávní jednání v dané záležitosti je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů,” sdělil závěrem Černohorský.