BRUNTÁL | Bruntálští policisté ve spolupráci s kriminalisty objasnili případy vloupání do rodinných domů v Bruntále, ke kterým došlo na konci měsíce srpna letošního roku. Mladíci majitelům měli odcizit nalezené šperky, peněženky s hotovostí, mobilní telefony, platební kartu a přepravku s pivem. Policistům se k trestné činnosti po obvinění doznali.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

“Dvojici podezřelých ve věku jednadvacet a čtyřiadvacet let v těchto dnech policisté zadrželi, umístili do policejní cely a policejní komisař oddělení obecné kriminality Bruntál zahájil jejich trestní stíhání pro přečiny krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.,”sdělila mluvčí bruntálské policie.
“Je jim kladeno za vinu, že v době od 22. do 28. srpna 2018 měli využít spánku majitelů rodinných domů v Bruntále na ulici Čajkovského a Lidická a ve třech případech vniknout přes sklepní okna do domů. Ve dvou případech se měli dostat až do obytných částí domu,” sdělila dále Jiroušková.

Majitelům měli odcizit nalezené šperky, peněženky s hotovostí, mobilní telefony, platební kartu a přepravku s pivem. “Policistům se k trestné činnosti po obvinění doznali. Část věcí policisté zajistili a vrátili majitelům. Další měli prodat a finance použít pro vlastní potřebu. Oba obvinění se v letních měsících letošního roku vrátili z výkonu trestu – byli odsouzeni za stejnou trestnou činnost. Trestní stíhání je vedeno vazebně, hrozí jim trest odnětí svobody do výše tří let,” řekla závěrem Jiroušková.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.