KRNOVSKO | Policisté zadrželi dvojici podezřelých muže ve věku čtyřiatřicet let a ženu ve věku devětadvacet, kteří se následně doznali také k majetkové trestné činnosti na Opavsku.

Foto: ilustrační STA

Policejní komisař oddělení obecné kriminality Krnov dvojici obvinil z přečinů krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a to vše ve formě spolupachatelství, za což jim hrozí trest odnětí svobody do výše až tří let. „Je jim kladeno za vinu, že v době od 18. dubna 2019 do 4. června 2019 měli po společné domluvě násilím vniknout do šesti rekreačních objektů v Krnově a na Opavsku. Zde měli přespávat, zkonzumovat potraviny, alkohol a v některých objektech odcizit různé nalezené věci (televizor, oblečení, nádobí),” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Dále měli 4. června 2019 odcizit v prodejně v Krnově pečivo. „Zboží měl obviněný předat spoluobviněné, která věc přenesla přes pokladnu, kde byla strážným vyzvána, aby ukázala tašku, na což reagovala útěkem. 14.dubna 2019 chtěl muž odcizit v obchodě na ulici U Fortny v Opavě baseballovou čepici, což se mu nepodařilo. Obvinění uvedli, že do chatek vnikali z důvodu, že neměli kde spát a co jíst. Svým jednáním způsobili majitelům škodu ve výši 24 613 korun. Obviněný muž je stíhán vazebně,” sdělila závěrem Jiroušková.

top