BRUNTÁLSKO | Kriminalisté ve spolupráci s bruntálskými policisty objasnili případy vloupání do rodinných domů, ke kterým docházelo v průběhu měsíce května a června 2017 na Bruntálsku.

Foto: ilustrační – Pixabay

V těchto dnech policisté zadrželi podezřelého třiadvacetiletého muže, který byl policejním komisařem obviněn z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Jednalo se o muže, který má trestní minulost a byl v roce 2016 odsouzen soudem v Rokycanech za pokračující majetkovou trestnou činnost k podmíněnému trestu.  Nyní je mu kladeno za vinu, že v pěti případech měl násilně vniknout do rodinných domů v Bruntále, Mezině, Dlouhé Stráni, které prohledal. Měl odcizit nalezené peněženky, mobilní telefony, doklady, platební karty, zlaté šperky, hodinky, ale i pamětní mince, různý alkohol a jízdní kolo,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Způsobená škoda činí kolem 50 tisíc korun. Odcizené věci měl prodat a peníze použít pro svou potřebu. Část odcizených věcí policisté zajistili a vrátili majitelům. Trestní stíhání je vedeno vazebně a obviněnému hrozí trest odnětí svobody do výše tří let,“ řekla závěrem Jiroušková.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfka zpravodajství.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.