BRUNTÁLSKO | Kriminalisté ve spolupráci s bruntálskými policisty objasnili případy vloupání do rodinných domů, ke kterým docházelo v průběhu měsíce května a června 2017 na Bruntálsku.

Foto: ilustrační – Pixabay

V těchto dnech policisté zadrželi podezřelého třiadvacetiletého muže, který byl policejním komisařem obviněn z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Jednalo se o muže, který má trestní minulost a byl v roce 2016 odsouzen soudem v Rokycanech za pokračující majetkovou trestnou činnost k podmíněnému trestu.  Nyní je mu kladeno za vinu, že v pěti případech měl násilně vniknout do rodinných domů v Bruntále, Mezině, Dlouhé Stráni, které prohledal. Měl odcizit nalezené peněženky, mobilní telefony, doklady, platební karty, zlaté šperky, hodinky, ale i pamětní mince, různý alkohol a jízdní kolo,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Způsobená škoda činí kolem 50 tisíc korun. Odcizené věci měl prodat a peníze použít pro svou potřebu. Část odcizených věcí policisté zajistili a vrátili majitelům. Trestní stíhání je vedeno vazebně a obviněnému hrozí trest odnětí svobody do výše tří let,“ řekla závěrem Jiroušková.