MĚSTO ALBRECHTICE | Ve Městě Albrechticích na Krnovsku vládne politická krize. Ze svých funkcí odstoupili starostka Jana Murová (ANO) a místostarosta Libor Švec (SNK Nezávislí pro město). Tamní zastupitelé dočasně pověřili vedením města Martina Špalka (KSČM).

Foto: Město Albrechtice

V posledních dnech se ve Městě Albrechticích na Krnovsku řeší tamní komunální politická krize. Protože v minulosti už odstoupili někteří radní a v nefunkční radě zůstala jen starostka Jana Murová, místostarosta Libor Švec a bývalý starosta Ivo Vykopal (SNK Aktivní a prosperující město), musela tamní starostka svolat na středu 27. listopadu 2019 od 9 hodin zasedání zastupitelstva, které mělo na programu jednání 70 bodů.

Když ale zastupitelé na svém jednání odvolali respektovaného a zkušeného bývalého starostu Iva Vykopala, ze svých postů odstoupili starostka Jana Murová a místostarosta Libor Švec. Zastupitelé si zároveň zvolili tři nové radní – Jaroslavu Veselou (KDU-ČSL), Lenku Metzlovou (SNK Nezávislí pro město) a Miroslava Olejniczaka (Evropští demokraté).

„Hned na začátku dnešního zastupitelstva odvolala koalice kolem pana Volka pana Vykopala z rady. Ihned si tato koalice dovolila tři radní (Metzlová, Veselá, Olejniczak). Paní starostka a pan místostarosta v následku této situace odstoupili ze svých funkcí,“ informovalo Hnutí ANO ve Městě Albrechticích na své facebookové stránce.

Zastupitelé nakonec po zdlouhavých diskuzích dočasně pověřili vedením Města Albrechtic Martina Špalka (KSČM), který v minulém volebním období působil ve městě jako místostarosta, vedle starosty Luďka Volka.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.