MĚSTO ALBRECHTICE | Ve Městě Albrechticích se chystá ustavující zasedání tamního městského zastupitelstva. Dosavadní starosta údajně nechce vést jednání, ujmout by se ho měl nejstarší člen zastupitelstva Ivo Vykopal.

Foto: MěÚ Město Albrechtice

Pondělní večer 5. listopadu 2018 bude změnou pro Město Albrechtice. Od 17 hodin proběhne ustavující zasedání zastupitelstva, na kterém by mělo dojít k úplné obměně vedení a rady města (více si můžete přečíst zde!).

Jak informovala redakci zpravodajství STA Bruntálsko budoucí starostka města Jana Murová, zastupitelstvo je svoláno po zákonném termínu, čímž dojde k navýšení odchodného pro místostarostu o jeden měsíční plat. „A tímto to nekončí. Současný pan starosta Luděk Volek odmítl vést zastupitelstvo a povede jej nejstarší člen zastupitelstva Ivo Vykopal,“ informovala Jana Murová z hnutí ANO 2011.

Inženýr Ivo Vykopal dlouhá léta vykonával funkci starosty ve Městě Albrechticích. „Osobně mi bude velkou ctí převzít vedení města od tak významné osobnosti, jakou je pan Vykopal. Je to člověk obrovských lidských kvalit,“ uzavřela Murová.

Redakce zpravodajství STA Bruntálsko požádala o vyjádření k dané věci také dosavadního starostu města Luďka Volka. Ten ale nereagoval.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfka zpravodajství.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.