MĚSTO ALBRECHTICE | Ve Městě Albrechticích je rozhodnuto. Na koaliční spolupráci se domluvilo šest subjektů. Starostkou se má stát Jana Murová z hnutí ANO 2011, místostarostou Libor Švec ze SNK Nezávislí pro město.

Foto: Archiv Jany Murové

Budoucí starostka Jana Murová (ANO 2011) informovala redakci zpravodajství STA Bruntálsko o domluvené koalici ve Městě Albrechticích na Krnovsku. „Byla uzavřena koaliční dohoda mezi těmito stranami/hnutími/spolky: ANO 2011; SNK Nezávislí pro město; Sdružení SPOZ, NK Změna k lepšímu; KDU-ČSL; Aktivní a prosperující město a ČSSD,“ informovala Jana Murová.

Šest koaličních partnerů se domluvilo i na složení vedení a rady města. Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Město Albrechtice má být zvolena starostkou Jana Murová z hnutí ANO 2011, místostarostou Libor Švec ze SNK Nezávislí pro město. „V radě města zasednou Mikuláš Galuszka, Lenka Metzlová a Jaroslava Veselá,“ dodala Murová.

Jak to vypadá s programovým prohlášením koaličních partnerů? „Samotné programové prohlášení je stále ve fázi tvorby, ale mezi hlavní priority bude patřit: otevřené, vstřícné a transparentní město, návrat kulturního, sportovního a společenského života do Města Albrechtic (multifunkční hřiště, společenský sál,…), rozvoj cestovního ruchu (cyklostezky,…),“ v závěru dodala budoucí starostka Jana Murová.

Složení koalice ve Městě Albrechticích

ANO 2011 (Jana Murová, Mikuláš Galuszka, Anna Trebuláková, Dušan Libo)

SNK Nezávislí pro město (Libor Švec, Lenka Metzlová)

Sdružení SPOZ, NK Změna k lepšímu (Roman Skopal)

KDU-ČSL (Jaroslava Veselá)

Aktivní a prosperující město (Ivo Vykopal)

ČSSD (Ladislav Hlaváček)

top