MSK | Mezinárodní veletrh cestovního ruchu GO a Regiontour 2018 nabízí krajům, mikroregionům i městům možnost prezentovat se a pozvat k návštěvě hosty ze všech koutů republiky, ale i ze zahraničí. Ve dnech 18. až 21. ledna se na brněnském výstavišti prezentuje i Moravskoslezký kraj.

Foto: MSK

Návštěvníci veletrhu se zajímají o atraktivní místa Moravskoslezského kraje, o možnosti blíže poznat Severní Moravu a Slezsko a o turistické zajímavosti, které region nabízí. „Vítám každou příležitost, která může lidem přiblížit Moravskoslezský kraj jako místo, ve kterém není šance nudit se. Jsme region, který se dynamicky vyvíjí. Nárůst cestovního ruchu je v našem kraji nejvyšší v republice. Sedmiprocentní navýšení je krásný výsledek a jsem si jistý, že z 650 tisíců návštěvníků v roce 2017 se k číslu milion dostaneme už v roce 2020,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který se zúčastnil prvního dne veletrhu a na stánku kraje tak mohl přivítat například předsedu Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha.

Stánek Moravskoslezského kraje navštívila i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. „Paní ministryně se zajímala o aktivity, které v našem kraji vyvíjíme. Pozvali jsme ji k návštěvě regionu a také blížících se Olympijských festivalů, které Moravskoslezský kraj připravuje pro sportovní nadšence. Probírali jsme národní programy na podporu cestovního ruchu a paní ministryně také přislíbila návštěvu Krnova kvůli obnově poničené památky Karnola,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Lidé, kteří Moravskoslezský kraj v posledních letech navštívili, mohou vnímat výraznou proměnu image kraje, který si z minulosti nese stigma regionu negativně ovlivněného průmyslovou výrobou. Toto tvrzení přestává být pravdou a prezentace kraje na Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu GO a Regiontour 2018 této proměně výrazně napomáhá. Veletrh trvá do 21. ledna a všichni jsou srdečně zváni.

Zdroj: MSK