KRNOV | Další výhodou Senior Pointu je podle náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jiřího Navrátila možnost setkávání s vrstevníky a získávání informací o službách v okolí.

Foto: MěÚ Krnov

„Senioři si zde mohou vyřídit také Senior pas, který je opravňuje k získávání slev na výrobky a služby. Počet Senior pasů v Moravskoslezském kraji za poslední dobu vzrostl o osm a půl tisíce, z toho je vidět, že Senior Pointy jsou navštěvované, lidé chtějí získávat slevy a hlavně poznávat jiná místa v kraji a republice,“ řekl Jiří Navrátil.

Smysluplnost projektu ocenil také starosta Tomáš Hradil: „V Krnově řešíme masivní odliv mladých lidí, což je obrovský problém pro seniory. Žije tady velké množství starších lidí, kterým jejich děti a vnoučata chybí. Jejich život pak není vůbec snadný a já jsem moc rád, že tady máme službu, která může řešení tohoto problému pomoci. Věřím, že i díky ní bude život seniorů o něco kvalitnější.“

Rozhodnutí umístit Senior Point v objektu domova přivítala ředitelka domova pro seniory Kateřina Michaliková. „Jsme velmi rádi, že Senior Point našel místo právě u nás, protože se tím domov více otevírá veřejnosti. Myslím, že místo je velmi dobře zvolené, naproti je dům s pečovatelskou službou a také senioři a jejich rodinní příslušníci, kteří tady budou docházet zvenčí, budou mít možnost vnímat běžný provoz domova,“ uvedla.

Seniorské kontaktní místo provozuje obecně prospěšná společnost Společně, která mzdu a vybavení pracovníků, rovněž seniorů, hradí z dotačních prostředků Moravskoslezského kraje. Rekonstrukce prostor přišla na 350 tisíc korun, financovalo ji město Krnov a Domov pro seniory Krnov. Senior Point v Krnově je v pořadí pětatřicátý v rámci České republiky, v Moravskoslezském kraji je třináctý.

Zdroj:  MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.