MSK | Rodiny i senioři mohou čerpat slevy. „Jedná se o systém slev, které na vydané karty mohou být poskytnuty občanovi Moravskoslezského kraje v rozmezí od 5 do 50 procent například na vstupné do kulturních památek, turistických atraktivit či jiných zařízení vhodných pro návštěvu,“ vysvětluje Nazim Afana z oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Foto: Pixabay

Projekt Rodinné pasy je určený pro rodiny z Moravskoslezského kraje s alespoň jedním dítětem do 18 let. Slevy je možné čerpat při nákupu zboží a služeb u registrovaných poskytovatelů po celé České republice, zaměřených na zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, stravování, ubytování, vzdělávání kulturu i prodej. Zapojený poskytovatel je označen samolepkou. Oprávnění k čerpání slev se prokazuje kartou, která je vystavena každé rodině v počtu dvou kusů po registraci. Ta je možná na adrese www.rodinnepasy.cz, kde je také umístěn katalog poskytovatelů slev a základní informace o projektu.

V případě Senior pasů se jedná o podobný systém, pouze s tím rozdílem, že ty jsou určeny pro obyvatele Moravskoslezského kraje ve věku nad 55 let. Také v tomto případě je registrace zcela zdarma. Senioři se mohou zaregistrovat buď on-line (může to pro ně udělat i jejich příbuzný) nebo fyzicky v Senior Pointech, které jsou v kraji provozovány již na dvanácti místech (Bruntál, Český Těšín, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Krnov, Opava, Ostrava, Třinec, Vítkov). V našem městě se nachází v přízemí domova pro seniory v Rooseveltově ulici, otevřeno má vždy v úterý od 13.00 do 17.00 hodin a ve čtvrtek od 8.00 do 12.00 hodin.

Zdroj: MSK