BRUNTÁL | Senioři v Bruntále mají nové místo, kam si mohou přijít pro informace a rady. V úterý 14. listopadu pro ně byl slavnostně otevřený Senior Point. Sídlí v budově bývalé radnice na Náměstí Míru 5 v prvním patře a v provozu bude každé úterý od 8 do 16.30 hodin.

Foto: MěÚ Bruntál

Bruntálský Senior Point je již pátý v Moravskoslezském kraji, v republice funguje třiačtyřicet takovýchto kontaktních míst.  Senioři sem mohou zajít pro pomoc, pro radu nebo si jen popovídat s vrstevníky. „Nejčastější dotazy se týkají oblasti bezpečnosti, prevence, sociálního systému a v neposlední řadě také sociálněprávní problematiky, která je hojně využívána. Mezi poskytované služby kontaktního místa patří bezplatný přístup na internet, informační materiály partnerů, nabídka volnočasových aktivit a přednášek,“ informoval ředitel projektu Senior Point Lukáš Vaculík ze společností Společně, o. p. s.

O provoz Senior Pointu se starají proškolené pracovnice. V Bruntále jsou to dámy ze spolku Aktivní senioři.

Slavnostní otevření bruntálského Senior Pointu podpořili svou účastí náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil, zástupci společnosti Společně, o. p. s. a zástupci města Bruntálu. „Dlouhodobá práce se seniory dnes dostává do vínku další aktivitu, kterou ocení nejen naši senioři ale také zástupci starší generace z okolních obcí. Jsem rád, že bruntálská radnice může tento projekt podpořit a rozšířit tak řadu českých a moravských měst, kde již mají senioři svůj Senior Point,“ uvedl místostarosta Vladimír Jedlička, který připomněl i další služby, které místním seniorům pomáhají.

Už třetím rokem v Bruntále vozí seniory za zvýhodněné ceny Senior Taxi, bruntálské muzeum pořádá speciální akce pro seniory a program pro dříve narozené pravidelně organizuje také Kino Centrum. „Nyní se zajímáme o takzvaná SOS tlačítka pro seniory. Tuto službu bychom rádi také brzy realizovali,“ dodal místostarosta Vladimír Jedlička.

Zdroj: MěÚ Bruntál