KRNOV | Se zvýhodněným rodinným vstupným, větší slevou při platbě magnetickou kartou, vstupem zdarma pro děti do čtyř let a pro všechny v den narozenin, ale také s vyššími cenami vstupného i pronájmů musejí počítat uživatelé městských lázní a zimního stadionu. Nové ceníky pro obě sportoviště schválila rada města v polovině července. Platit začnou 1. září.

Foto: ilustrační – Pixabay

Důvodem změny cen, které se nezvyšovaly od roku 2013, je narůstající ztrátovost obou městských zařízení. Ta souvisí s neustále rostoucími náklady, na nichž se nejvíce podílejí mzdy a energie.

„Náklady na mzdy se během šesti let zvýšily o 33,7 procenta a například jen cena elektrické energie, která byla soutěžena elektronickou aukcí pro roky 2019 až 2020, se zvýšila o 56 procent. Přitom obě zařízení jsou energeticky náročná. V případě lázní tyto náklady tvoří přibližně jednaosmdesát procent, u zimního stadionu je to ještě o tři procenta více, 84 procent celkových vynaložených nákladů. Naproti tomu tržby ze vstupného a pronájmů obou zařízení se drží téměř na stejné úrovni několik let, čímž se zvyšuje rozdíl mezi náklady a výnosy, který platí město ze svého rozpočtu,“ uvedla Eva Pilzerová, jednatelka městské společnosti Technické služby Krnov.

Schodek hospodaření v městských lázních v roce 2018 činil 6,2 milionu korun, zatímco v roce 2013 to bylo o téměř milion korun méně. U zimního stadionu se ztráta za stejné období navýšila o 429 tisíc korun, na loňských 3 169 000 korun.

Technické služby Krnov nabízejí dospělým i dětem možnost platit za vstup do bazénu, sauny a na ledovou plochu magnetickou kartou. Dosud poskytovala slevu ve výši 15 procent, od 1. září to bude o pět procent víc, tedy 20 procent. Karta stojí 100 korun, lze ji dobít jakoukoliv částkou a dále ji používat jako elektronickou peněženku, je přenosná a má neomezenou platnost. Kartu mohou zakoupit a dobít také firmy pro své zaměstnance jako benefit.

Zdroj: MěÚ Krnov