KRNOV | Malí i velcí si už brzy užijí celoroční pumptrackovou modulární dráhu, která vznikne vedle dopravního hřiště u Střediska volného času Krnov. Pro veřejnost bude slavnostně otevřena v sobotu 1. září a zájemci budou moci uzavřený okruh s vlnami a klopenými zatáčkami zdolávat na kolech, koloběžkách, skateboardech nebo in-line bruslích.

Foto: MěÚ Krnov

„Na místě už se uskutečnily terénní úpravy, kdy byla odstraněna jedna z branek bývalého fotbalového hřiště i blízká ochranná síť z pletiva. Nyní čekáme na dodání všech komponentů, samotná instalace dráhy se uskuteční 28. srpna,“ sdělil referent odboru veřejných zakázek Jan Šrubař s tím, že během podzimu by mělo dojít také k úpravě fotbalového hřiště.

Dráha o délce 65 metrů, na které jezdci jako hnací sílu používají „pumpování“, tedy pohyb nahoru a dolů, město vyjde na 868 tisíc korun bez DPH, dodavatelem je firma Way to Nature. S nápadem na její vybudování přišel místostarosta Krnova Michal Brunclík. „Jedná se o moderní typ sportoviště, vhodný pro široké věkové spektrum uživatelů. Jsem přesvědčen o tom, že se v Krnově zabydlí a najde si velmi rychle své příznivce. Jedná se také o vhodné doplnění dětského dopravního hřiště. Děti tak mají již od velmi útlého věku možnost naučit se pracovat s rovnováhou a těžištěm svého těla,“ vysvětlil.

Dohled nad dráhou bude mít správce dopravního hřiště a přístupná by měla být každý všední den minimálně do 18.00 hodin. „Je nám totiž jasné, že ti starší by ji rádi využívali i po šesté hodině večer, proto ještě budeme jednat o prodloužení provozní doby,“ řekla ředitelka SVČ Veronika Kozlíková. „Případní zájemci si budou moci přímo na místě půjčit kola či helmy a do budoucna bychom rádi pořídili také koloběžky,“ dodala.

Součástí slavnostního otevření pumptrackové dráhy v sobotu 1. září bude bohatý doprovodný program. „Kromě jiného se představí krnovská kapela Rockin´Jackals a firma zajišťující výstavbu dráhy přislíbila účast známé sportovní osobnosti,“ uzavřela Veronika Kozlíková.

Foto: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.