KRNOV | V Krnově místní části Kostelec se topil v jezu řeky Opavy pětačtyřicetiletý muž. Dle zjištěných informací mu měly na hraně jezu uklouznout nohy a muž spadl do vody. K události došlo dnes 2. června 2019 po 15:00 hodině.

Foto: ZZS MSK

„V jezu pod hladinou byl několik minut a následně byl unášen vodou po řece. Přivolaní hasiči vytáhli muže z vody v bezvědomí. Zdravotníci muže ihned začali resuscitovat, podařilo se jim obnovit srdeční činnost a převezli jej do nemocnice v Krnově,”sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Pětačtyřicetiletého muže z řeky vytáhli hasiči. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl být postižený v proudu patnáct až dvacet minut. V okamžiku, kdy si jej týmy ZZS převzaly do své péče, nejevil žádné známky života. Posádky proto ihned zahájily resuscitační péči – zasahující lékař zajistil dýchací cesty nuže, kontinuálně probíhala nepřímá srdeční masáž přístrojem a postiženému byly podávány léky. Po přibližně dvaceti minutách se záchranářům podařilo obnovit krevní oběh a pravidelnou srdeční činnost. Po provedení dalších opatření byl pacient transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení krnovské nemocnice, “informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Policisté prověřují další okolnosti události, cizí zavinění bylo prozatím vyloučeno. Ke zjištění, jestli byl muž ovlivněn návykovými látkami, byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení,” sdělila dále Jiroušková.