JANOV | Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 2. ledna odpoledne u smrtelného pádu na Bruntálsku. Před půl třetí bylo krajské operační středisko ZZS kontaktováno s informací o úrazu muže v obci Janov. Na místo ihned vyjely pozemní týmy ze základen v Městě Albrechticích a Krnově. Současně vzlétl na pomoc i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Foto: ZZS MSK

„Sedmašedesátiletý muž spadl ze střechy domu, z výšky několika metrů a následně byl nalezen blízkými bez známek života. Před příjezdem posádek záchranné služby u něj byla zahájena nepřímá srdeční masáž, ve snaze o záchranu života poté pokračovaly rozšířenou resuscitací také týmy záchranářů. Pacientovi byly zajištěny dýchací cesty a umělá plicní ventilace, vstup do kostní dřeně pro podávání léků, použit byl i přístroj provádějící srdeční masáž,” sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

„Ani několik desítek minut trvající snaha však nevedla k úspěchu a krevní oběh postiženého se nepodařilo obnovit. Muž na místě podlehl poraněním hlavy, která utrpěl, a zasahující lékaři museli nakonec konstatovat jeho smrt,”informoval závěrem Humpl.