HOŠŤÁLKOVY | Záchranáři ZZS MSK zasahovali 16. března ráno, u vážně zraněného muže na Bruntálsku. Několik minut po sedmé hodině převzali operátoři tísňové linky 155 informaci o události v obci Hošťálkovy. Na místo byl neprodleně vyslán tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci z krnovského stanoviště záchranné služby.

Foto: ilustrační STA

Devětapadesátiletý muž pracoval jako dělník na statku. „Při manipulaci s balíky slámy došlo k jeho pádu z betonové zídky, z výše okolo dvou metrů. Pacient utrpěl vícečetná vážná poranění v oblasti hlavy, byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Do příjezdu záchranářů mu byla poskytována laická první pomoc a poté plnohodnotná přednemocniční neodkladná péče,“ informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK

„Zasahující lékař zajistil dýchací cesty postiženého a připojil jej k přístrojem řízené ventilaci. Přes všechna provedená medicínská opatření se zdravotní stav muž dále zhoršoval a došlo k zástavě jeho srdeční činnosti. Posádky ZZS proto zahájily resuscitaci a nepřímou srdeční masáž. Jejich hodinu trvající snaha o záchranu však byla marná a lékař nakonec musel konstatovat smrt postiženého,“ řekl závěrem Humpl.

MAREK HIŠER
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.