BRUNTÁLSKO | Deset jednotek hasičů zasahovalo kolem pěti hodin od pondělního podvečera až do pondělní půlnoci 10. června 2019 u požáru dvou hektarů mladého lesního porostu v nepřístupném terénu na okraji Bruntálu.

„Hasiči museli roztáhnout několik kilometrů hadic, na pomoc jim přiletěl policejní vrtulník, pod který hasiči zavěsili bambi vak na 800 litrů vody. I s jeho pomocí se hasičům podařilo udržet oheň – přes silný vítr – na relativně malé ploše a zachránit další lesní porost před zničením,” informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Operační středisko hasičů bylo o požáru lesa informováno v pondělí před půl pátou odpolední. „Do oblasti Bruntálské lesy, sektor 3, vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bruntál a Krnov, společně s nimi 8 jednotek dobrovolných hasičů – Bruntál, Horní Benešov, Světlá Hora, Lomnice, Dolní Moravice, Vrbno pod Pradědem, Horní Město a Rýmařov (celkem 13 cisteren),” sdělil dále Kůdela.

Požár hasiči dostali v obtížně prostupném terénu pod kontrolu za 3,5 hodiny, dohašování jim zabralo zhruba další hodinu a půl. „Vrtulník shodil z bambi vaku na nejvíce nepřístupná místa celkem 20 dávek. Hasiči se vraceli na své základny až kolem pondělní půlnoci. Požářiště hlídali do úterního dopoledne dobrovolní hasiči z Bruntálu,” sdělil závěrem Kůdela.