BRUNTÁLSKO (FOTO) | Deset jednotek hasičů zasahovalo 16. března 2020 šest hodin u požáru lesního porostu na okraji obce Hošťálkovy (okres Bruntál), za který může spadlý elektrický drát vysokého napětí, na který spadl strom během větrného poryvu.

„Silný vítr znepříjemňoval celý zásah a rozšiřoval plochu, kterou museli hasiči prolévat. Hasiči museli pokácet několik nebezpečných stromů, další jim padaly na místo zásahu. Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun,” informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pondělí po 11. hodině. Do oblasti Vraclávek ihned vyjely dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Krnov a Bruntál, společně s nimi osm jednotek dobrovolných hasičů – Město Albrechtice, Slezské Rudoltice, Krnov, Bruntál, Vrbno pod Pradědem, Osoblaha, Jindřichov a Horní Benešov.

„Hořela především velká paseka s hrabankou, pařezy a mladými stromky, místy i vzrostlé stromy. Požár se podařilo uhasit až v pondělí v podvečer. Při zásahu se zranil na ruce dobrovolný hasič z Města Albrechtic,” sdělil závěrem Kůdela.